Čchi kung

Co je Čchi Kung?

Čchi kung je nedílnou součástí Tradiční Čínské Medicíny a v překladu znamená “Umění ovládat vlastní energii”. Touto energií mohou být emoce, myšlenky, ale také různé “nadpřirozené schopnosti”.  

 

Jedná se o spojení pohybu, práce s dechem a především práce s myslí a vizualizací. Pomocí těchto technik dokážeme naslouchat našemu tělu a dát mu, co potřebuje.

 

 

Kultivovat vyrovnanou a silnou mysl i tělo. Kultivovat vnitřní klid a vnitřní sílu. 

hlavní benefity

Na úrovni mysli, těla i ducha

Většina technik pracuje jen na jedné, nebo dvou z těchto úrovní, v našich cvičeních všechny propojujeme a harmonizujeme

Vizualizace a kvantové léčení

Náš mozek pracuje s vizualizací stejným způsobem jako s realitou. Tímto uvědoměním a uměním, máme úžasnou schopnost léčit, silou naší mysli.

Parasympaticý nervový systém

V cvičení Qigongu pracujeme s aktivací parasympatického nervového systému, který nám pomáhá léčit traumata, chronická onemocnění a další.

Ondřej Sedláček

“Meditaci i Čchi kung jsem studoval přímo v chrámech v Indii, Thajsku a následně v Číně. Žil a cvičil jsem s mnichy v pohoří Wudang a bylo mi předáno tisíce let staré učení ze šaolinských klášterů. Od té doby jej předávám dál a pomáhám lidem růst po stránce fyzické, psychické i duševní.

 

Život v chrámu v Himalájích mě naučil, že kultivovat tělo i mysl je stejně důležité. Pokud jsme schopni tyto dvě úrovně propojit, přináší to exponenciální výsledky pro náš komplexní rozvoj a zdraví.

Střípky z kurzů

Fotky z našich kurzů, setkání a festivalů. Čchi kung praktikujeme formou prezenčních i online kurzů nebo víkendových retreatů.

Zpětná vazba

Skrz prezenční kurzy, festivaly i online kurzy v rámci pandemie prošlo cvičením více než 1000 lidí z Česka i Slovenska, tady je zpětná vazba některých z nich.

Připravované kurzy

„Momentálně nejsou vypsány žádné prezenční kurzy, ale můžete se na ně těšit v této sekci na jaro 2022.”

Online kurzy

Mějte praktiky Qigong po ruce kdykoliv a kdekoliv díky již nahraným online kurzům. Tyto kurzy jsou výběrem toho nejlepšího, co za poslední roky proběhlo pod vedením Onocosi.

Máte jakýkoliv dotaz ohledně Čchi kungu nebo našich kurzů?